Nohejbalisté slánského Sokola zahájili letošní rok již 11. ledna, kdy se při vyhlášení Nejlepšího sportovce roku 2018 umístili v kategorii Kolektiv mládeže žáci Sokola na druhém místě a jejich trenér Jakub Beránek byl vyhlášen třetím nejlepšímslánským trenérem. Jakub Beránek následně zvítězil 2. března v nohejbalovém turnaji ve Zbečníku.

Mladí nohejbalisté slánského Sokola – zleva stojí: David Štícha, František Mudra, Jiří Hadač, trenér Jakub Beránek, Tomáš Coufal a Vojtěch Hanilec – zleva klečí: Vojtěch Šimanovský, Matěj Šimanovský, Jiří Zápotocký a Jan Šebesta. – Foto archiv Sokola.

Druholigový oddíl mužů zahájil letošní ročník 13. dubna 2. kolem II. ligy v Zaječově, kde prohrál 6:2.

Na Velký pátek 19. dubna hostil na slánských kurtech Slovan Chabařovice a v tomto prvním domácím utkání zvítězil 6:3. V zápase se ale bohužel zranil nejlepší smečař Somol. S torzem základní sestavy (zranění a nemoc) pak 27. dubna prohráli slánští nohejbalisté na SHD Hradecku 6:3. V pátém kole měli slánští nohejbalisté volno.

V sobotu 4. května uhráli na slánských kurtech remízu se suverénem soutěže NK Janovice – Horažďovice 5:5.

V sedmém kole 8. května prohrálo Slaný v Budějovicích s NK Legendy – propagační podnik 6:2 a podobně se jim vedlo v kole následném 11. května se SK Liapor v Karlových Varech, kde prohráli 6:3.

Deváté kolo naopak zvládlo Slaný na domácím kurtu na jedničku, když v první odvetě vyhrálo 18. května nad Zaječovem výborným výsledkem 6:1.

V zatím posledním utkání v Chabařovicích 26. května dostali slánští nohejbalisté, i díky četným zraněním a nemoci „kanára“ 6:0.

V červnu je čekají ještě zápasy 6.6. doma s Hradeckem, 15. 6. dohrávka prvního kola doma s Karlovými Vary a 22. 6. výjezd na NK Janovice – Horažďovice. Letošní druholigovou soutěž ukončí posledním utkáním na domácích kurtech v sobotu 31. srpna s budějovickými Legendami.

Utkání na slánských kurtech začínají v 10 hodin, poslední – srpnové je od 14 hodin.

Žákovská družstva slánského nohejbalu zatím absolvovala 5.5. Krajský přebor trojic v Českém Brodě, kde slánské Áčko ve složení Hadač, Mudra, Štícha vybojovalo bronz. V prvním turnaji trojic 26. 5. získali slánští žáci 1. a 3. místo.

Žákovská družstva čekají ještě KP dvojic v Čelákovicích, Turnaj dvojic v Českém Brodě, Turnaj trojic v Benešově, Turnaj dvojic v Čáslavi a se svými soutěžemi rozloučí ve Slaném 15. 9. Turnajem jednotlivců, začátek je od 9. hodin.