Dne 28. dubna se v Hradci Králové uskutečnilo Mistrovství ČR SKIF 2019. Za účasti 309 registrovaných jednotlivců z 35 klubů zde bojovalo 545 závodníků ve svých kategoriích. A slánští karatisté mezi nimi nechyběli.

Tadeáš Linhart, vlevo, na stupních vítězů MČR. – Foto archiv Sokola.

V kategorii kata mladší žáci do 10 let získal první místo Matyáš Hudos a z dalších Slaňáků se umístili Filip Dušánek a Jiří Vlček na pátém místě.

V kategorii kata mladší žáci 10 – 11 let byl Jan Šírl čtvrtý a v kategorii kata mladší žákyně skončila na pátém místě Terezie Zeidlerová. V kata Masters muži U50 vybojoval Jaroslav Hamza 3. místo a Vladimír Herold byl čtvrtý.

V kategorii Gohon kumite mladší žactvo byl slánský Matyáš Hudos druhý a na pátých místech skončili Filip Dušánek, Jiří Vlček a Terezie Zeidlerová. V Sanbon kumite mladší žactvo 10 – 11 let byl druhý Tadeáš Linhart, Jan Šírl byl čtvrtý a na pátém místě skončili František Fruhauf a Eliška Grosmanová.

V kumite Masters muži U50 byl Jaroslav Hamza pátý. Do Slaného tak naši karatisté přivezli jednu zlatou, dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. Vítězům gratulujeme a poděkování za dobrou reprezentaci slánského Sokola a našeho města patří všem zúčastněným a jejich trenérům.

Česká republika byla pro letošní rok poctěna pořádáním Mistrovství světa SKIF karate, které se uskuteční ve dnech 15. – 21. července v Hradci Králové. Ještě před uzávěrkou bylo přihlášeno přes 1.200 účastníků z 66 států. V reprezentaci ČR jsou ze Slaného nominováni muži Jaroslav Hamza a Vladimír Herold a mezinárodní rozhodčí Robert Rous.