V sobotu 6. dubna 2019 proběhly na plaveckém stadionu v Kralupech župní přebory v plavání. Slánskou TJ Sokol reprezentovalo 25 děvčat a 1 chlapec. V kategorii žákyně I. si doplavala pro druhé místo Viktorie Zímová, v kategorii žákyně II. byla 2. – 3. Alžběta Dvořáková, kategorii žáci II. reprezentoval pouze slánský Matyáš Kučera. V kategorii žákyně III. získaly druhé místo Anna Kučerová a třetí místo Magdalena Čepičková, v žákyních IV byla třetí Doris Pokorná, za dorostenky plavaly pouze slánské 1. Radka Vorlová a 2. Tereza Komínková a v kategorii ženy zvítězila Klára Ničová.

Slánští sokolíci na atletickém stadionu.

V sobotu 27. 4. proběhly na Kladně župní přebory v gymnastice. Z celkového počtu 53 závodníků bylo 30 účastníků ze slánského Sokola. V kategorii žákyně I. vybojovala druhé místo naše Sylvie Keřková z 12 závodnic, v žácích II. byl první Jiří Zápotocký, který ve své kategorii neměl soupeře. V žákyních II. (18 závodnic) získala 3. místo Naneta Pokorná a 4. byla Eliška Dandová. V žákyních III. (11 závodnic) byla 1. Anna Kučerová, 2. Magdaléna Čepičková a 3. Markéta Fialová. V dorostenkách závodila jenom naše děvčata – 1. místo Tereza Komínková, 2. Radka Vorlová a 3. Adéla Müllerová. V kategorii žen byla Klára Ničová druhá.

Ve stejný den byl také župní přebor ve šplhu. Z celkového počtu 45 závodníků bylo 23 slánských a přivezli celkem 5 medailí. V kategorii žáci II. byl první Jiří Zápotocký, žákyně II. (16 závodnic) 1. místo Naneta Pokorná a 4. byla Adéla Krulichová. Žákyně III. (10 závodnic) 1. Anna Kučerová, 2. Magdaléna Čepičková a 4. Markéta Fialová. V žákyních IV. obsadila 2. místo z pěti závodnic Doris Pokorná.

V neděli 28. dubna proběhl na slánském atletickém stadionu župní přebor v atletice za účasti 61 závodníků. Slánských bylo 37 a získali 17 medailí. V kategorii žákyně III. byla 3. Viktorie Zímová, v žácích II. (6 závodníků) 1. místo Jiří Zápotocký a 2. místo Matyáš Kučera. Žákyně II. (17 závodnic) 1. Jana Pémová, 2. Naneta Pokorná a 3. Alžběta Dvořáková. Žákyně III. (7 závodnic) - 1. Magdaléna Čepičková, 2. Anna Kučerová a 3. Markéta Fialová. Žákyně IV. (8 závodnic) 2. Tereza Hezinová a 3. Michaela Kučerová. Dorostenci (3) 1. Jan Zmátlík. V kategorii dorostenek si to rozdala slánská děvčata – 1. Adéla Müllerová, 2. Tereza Komínková a 3. Radka Vorlová. V mužích byl první ze tří účastníků Martin Komínek a v ženách byla 1. ze dvou závodnic Klára Ničová.

V župních přeborech celkově získali: první místo v žácích II. Jiří Zápotocký, v žákyních II. 1. místo Naneta Pokorná a 3. Jana Pémová. V žákyních III. byla 1. Anna Kučerová, 2. Magdaléna Čepičková a 3. Markéta Fialová. V dorostenkách byla 1. Tereza Komínková a 2. Radka Vorlová. V ženách získala 1. místo Klára Ničová.

Slánští účastníci župních přeborů v gymnastice a šplhu

Župní přebory ukončilo 30 závodníků, z toho 14 slánských a TJ Sokol získala 7 nominací + 2 náhradníci na Velké přebory Oblast západ.

Ocenění „Župní přeborníci“ si přinesli Naneta Pokorná, Anna Kučerová, Tereza Komínková a Klára Ničová.

Do konce školního roku čekají naše závodníky Přebory ČOS – mladší žactvo závodí 1. – 2. června v Plzni a starší žactvo 7. – 9. června v Praze. Tak hodně štěstí!

Gratulace patří vítězům, poděkování pak všem zúčastněným, včetně cvičitelského doprovodu, MěÚ Slaný, za finanční podporu naší TJ a vedení slánské VSH za

zapůjčení atletického stadionu.

Libor Dobner, starosta TJ Sokol Slaný