Župní přebory jsou základní „průbou“ našich mladších i starších cvičenců. Obsazujeme je co největším počtem závodníků, kteří tak mají možnost seznámit se, vedle slánské sokolovny, i s jinými sportovními zařízeními a otrkat se ve svých kategoriích v soubojích se sokolíky ostatních jednot župy Budečské.

Župní přebor v plavání se konal v neděli 9. dubna na „plavečáku“ v Kralupech nad Vltavou. Slaný reprezentovalo 32 závodníků v 9 kategoriích, kteří vybojovali celkem 13 medailí. Zlaté medaile přivezly Anna Fialová, Jana Pémová, Ester Svátková a Kateřina Šandová, stříbrnou medaili Matyáš Kučera, Lucie Kaisrová, Kryštof Šanda, Radka Vorlová a Klára Ničová a bronz přivezly Marie Rozenská, Magdalena Čepičková, Eliška Silná a Tereza Komínková.

V sobotu 22. dubna proběhly v kladenské sokolovně závody v gymnastice a šplhu. Naše výprava byla nejúspěšnější a vybojovala v gymnastice celkem 11 medailí – 3 zlaté: Jiří Zápotocký, Magdalena Čepičková a Kateřina Šandová, 4 stříbrné: Matyáš Kučera, Eliška Dandová, Tereza Komínková a Klára Ničová a 3 bronzové: Markéta Fialová, Kryštof Šanda a Radka Vorlová. Ve šplhu - 2 zlaté – Jiří Zápotocký a Magdalena Čepičková, 1 stříbrná – Matyáš Kučera a 2 bronzové – Kryštof Šanda a Eliška Silná.

V neděli 23. dubna se závodilo v atletice na slánském stadionu a naši závodníci, i přes nepříznivé počasí zabodovali a přivezli si další cenné kovy: 6 zlatých – Jiří Zápotocký, Magdalena Čepičková, Kryštof Šanda, Jan Kimr, Kateřina Šandová a Klára Ničová, 4 stříbrné – Aneta Fialová, Tereza Šebestová, Eliška Silná a Tereza Komínková a 4 bronzové – Matyáš Kučera,  Jana Pémová, Anna Kučerová a Radka Vorlová.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci a medailistům gratulujeme k získaným kovům. Poděkování za spolupráci patří také cvičitelkám a rodičovskému doprovodu.

Libor Dobner a Dana Zmátlíková

sokol plavání