V neděli 12. června vyjížděli mladí karatisté slánského Sokola se svými trenéry na již tradiční letní soustředění do hotelu Bára v Benecku v Krkonoších. Po příjezdu a ubytování přišel na řadu zahajovací táborák s opékáním buřtů.

Program soustředění byl pestrý. Trénovalo se v přírodě i v tělocvičně, vyjíždělo se na kolech, střílelo ze vzduchovky a nechyběl ani fotbálek. Přišly na řadu také vědomostní soutěže, zdravověda a fyzické testy. Čekala je  půldenní túra, poznávací výlety a biatlon.

Důležitou součástí soustředění byl o dotvoření nominačního seznamu a tréninky výběru pro Mistrovství České republika v Hradci Králové. V předvečer odjezdu bylo vyhlášení vítězů všech soutěží, rozdání cen a závěrečná diskotéka. Dopravu na soustředění finančně podpořil pětitisícovým grantem MěÚ Slaný.

Den po příjezdu z Báry, (19. 6.) odjížděl výběr slánských karatistů na MČR S.K.I.F. do Hradce Králové. Celkem pětadvacet slánských reprezentantů bojovalo ve svých mládežnických kategoriích a přivezli domů ze 67 startů celkem 3 zlaté medaile (Kateřina Pernicová, Kristýna Chromková, Marek Kratochvíl), 3 stříbrné medaile (Jakub Veselý, Jakub Parpel, Marek Kratochvíl) a 5 bronzových medailí (Filip Stanslický, Julie Maštalířová, Jakub Veselý, Kateřina Pernicová, Michal Kaiser).

Mistrovství ČR se zúčastnilo celkem 148 závodníků ze 13 klubů ve 407 startech.

Gratulujeme

LiD