V jarních měsících, tak jako každým rokem, se děti a mládež ze Sokola ve Slaném zúčastňují Župních přeborů v sokolské všestrannosti, které jsou výchozím kritériem pro postup na Celostátní přebor České obce sokolské (ČOS).

Župní přebor (celý desetiboj)  ze Slaného dokončilo celkem 15 závodníků. Ti, co se nezúčastnili všech disciplín, přesto získali v medaile v jednotlivých disciplínách.

Slánské medailistky na finále Přeboru ČOS v Praze

Ač nejmladší, atletiku vyhrál Jirka Zápotocký. Plavání vyhrála Tereza Venzlová.

V konečném hodnocení celého přeboru se na předních místech umístili: v kategorii žáci II - Kryštof Šanda 2., v kategorii žákyně I - Markéta Fialová 2. (v gymnastice 3., v atletice 1.), v kategorii žákyně II - Magdaléna Taušová 2. a Carolina Formánková 5., v kategorii žákyně III - Eliška Silná 3. (v atletice 1.), v kategorii žákyně IV - Kateřina Šandová 1., Tereza Komínková 2. a Radka Vorlová 3., v kategorii dorostenek - Klára Ničová 1. a v kategorii žen - Jana Hoffmanová 2.

Podle postupového klíče ČOS se celostátního přeboru v Prostějově zúčastnil Kryštof Šanda, který byl celkově 15. (v atletice 6. a v plavání 3.)

Finále ČOS staršího žactva, dorostu a dospělých se v Praze zúčastnila Katka Šandová, která se stala 3. nejvšestrannější žákyní ČOS. V plavání byla 2. až 3., v gymnastice a atletice 4. Další medaili pro Sokol Slaný získala Jana Hoffmanová za plavání, byla 3.

Veškeré medaile, které získali závodníci župy Budečské, přivezli pouze závodníci Sokola Slaný.

Všem zúčastněným sportovcům, cvičitelům a pomahatelům z řad rodičů patří poděkování a velká gratulace. Poděkování patří také MěÚ Slaný, který finančně podporuje TJ Sokol Slaný.

Libor Dobner, starosta TJ Sokol Slaný