V neděli 12. dubna byla zahájena tradiční soutěž župních přeborů v sokolské všestrannosti. Přeborů se účastní Sokolové z Kladenska, Slánska a Rakovnicka a závodí se v plavání, šplhu, sportovní gymnastice a atletice.

Prvním závodem bylo plavání v rakovnickém bazénu. Za TJ Sokol Slaný se účastnilo 29 závodníků v kategoriích od předškoláků po dorostenky. V Rakovníku se nám zadařilo a domů jsme přivezli 13 medailí: zlatou Madlenka Čepičková (žákyně I), a Katka Šandová (žákyně IV); stříbrnou Štěpán Kubíček (žák I), Kryštof Šanda (žák II), Majda Taušová (žákyně II), Eva Kubešová (žákyně III), Radka Vorlová (žákyně IV) a Eliška Veselovská (dorostenka); bronzovou medaili vybojovali: Viktorka Valentová (žákyně I), Kubík Brázda (žák I), Eliška Silná (žákyně II), Honza Zmátlík (žák IV) a Lucka Lišková (dorostenka)

V župním přeboru v gymnastice a šplhu, který se konal v kladenské sokolovně 19. dubna, reprezentovalo slánský Sokol 24 závodníků, kteří vybojovali celkem 11 medailí.

Zlatou Katka Šandová (žákyně IV) ve šplhu, dvě stříbrné – ve šplhu i v gymnastice získali Štěpán Kubíček (žák I), Kryštof Šanda (žák II) a Honza Zmátlík (žák IV). Po jedné stříbrné vybojovaly Katka Šandová (žákyně IV) v gymnastice a Lucka Lišková (dorostenka) v gymnastice. Bronzové medaile získali: Kubík Brázda (žák I) v gymnastice a Eliška Silná (žákyně II) ve šplhu.

Poslední závod župního přeboru v atletice proběhl na slánském atletickém stadionu v neděli 26. dubna, výsledky přineseme v příštích Slánských listech.

Dana Zmátlíková a LiD