Cvičitelský sbor odboru všestrannosti slánského Sokola uspořádal ve čtvrtek 19. února pro své nejmenší cvičence tradiční Dětské karnevalové Šibřinky. Dětí přišlo jako smetí a bylo na co se dívat. Masky byly odměněny čokoládovými medailemi, soutěžící si po absolvování soutěžních met mohli sami vybrat sladkou či věcnou odměnu. Nikdo neodešel s prázdnou. V roce 1991 obnovený slánský Sokol se snaží udržet šibřinkovou tradici a ty letošní Šibřinky byly v pořadí již dvacáté třetí.

Někteří malí sokolíci v maskách se s rodiči následně zúčastnili také sobotního druhého slánského Masopustu, jehož byl Sokol spolupořadatel. Počasí všem přálo a také letošní Masopust se opravdu vydařil.

Nejbližší další připravovanou akcí Sokola pro děti bude červnový Dětský den – Sokolení na kurtech sokolovny.

S poděkování všem pořadatelům

Libor Dobner, starosta TJ Sokol Slaný