21. a 22. dubna se konal v Hradci Králové seminář s nejvyšším představitelem asociace S. K. I. F s kancho Nobuaki Kanazawa, nejstarším synem žijící legendy soke Hirokazu Kanazawa.

I přes nepříznivé datum (velikonoční pondělí) byla účast na semináři slušná. První den byl seminář přístupný celé karatistické společnosti, tedy od začátečníků až po držitele mistrovských pásů. Druhý den byl seminář přístupný pouze pro pozvané instruktory organizace S. K. I. F, které jsme členy od roku 2013. Na množství a kvalitu informací to byl jeden z nejlepších seminářů, kterého jsme se s tímto japonským mistrem mohli zatím zúčastnit. Účastníci: Robert Rous, Petr Mráček, Michal Kaiser, Jan Kárník, Tomáš Fejt

8. – 11. května se slánští karatisté zúčastnili Mistrovství Evropy v Drážďanech, kde startovali ve 4 kategoriích. Na stupně vítězů naši jako členové slánského klubu nedosáhli, ale jako státní reprezentace se celkově umístili v hodnocení států na 13 místě z 26. Účastníci: Robert Rous, Petr Mráček, Patricie Klapalová.

15. června 2014 se v Hradci Králové konalo 2. Mistrovství ČR S. K. I. F.

„Bylo to den po našem návratu ze soustředění, takže trochu komplikace, ale na druhou stranu, jsme si lepší přípravu nemohli přát. Ze Slaného se vyjíždělo v šest ráno, abychom se v osm hodin mohli zaregistrovat a upřesnit kategorie, ve kterých naši svěřenci reprezentovali slánské karate. V 9 hodin začaly samotné závody, a s malými přestávkami pro vyhlášení vítězů, trvaly až do 16té hodiny.

Pro všechny zúčastněné to bylo velmi namáhavé, ale veškerou únavu zastínil pocit, který cítili, když postupně 20x vystoupili na stupně vítězů. 8x vystoupili na nejvyšší stupínek, 6x obsadili stříbrnou pozici a 6x brali cenný bronz. Nutno dodat, že těchto výsledků dosáhlo 11 našich závodníků, což nás vyhouplo na druhé místo v umístění oddílů. Všem gratulujeme a děkujeme za jejich reprezentaci. Opět se ukázalo, že jdeme tou správnou cestou“, řekl po návratu předseda oddílu Robert Rous.

Mistrovství se ze Slaného účastnili: rozhodčí: Robert Rous, Petr Mráček, Michal Kaiser, Jan Kárník a závodníci:  Kaiser Michal, Patricie Klapalová, Kateřina Šandová, Iva Knížková, Marek Kratochvíl, Petra Kovářová, Martin Tašlmar, Kristián Brodský, Michal Kaiser ml., Jan Košťál, Ondřej Bletterbauer a David Viktora.

R.Rous a LiD

Dvacet medaili pro karatisty