Na republikové Přebory ČOS v sokolské všestrannosti, konané od 30. 5. do 1. 6. 2014, odjíždělo do Brna družstvo župy Budečské ve složení Petr Škoda (Sokol Hnidousy), Kryštof Šanda (Sokol Slaný), Apolena Maulisová (Sokol Kladno) a Magdalena Taušová (Sokol Slaný), všichni ročník 2005. Závodilo se ve šplhu, v plavání, ve sportovní gymnastice a v atletice a našim nejmladším borcům se podařilo dosáhnout na republikovou medaili a pohár za krásné třetí místo v konečném pořadí.

Jejich starší kolegové, odjížděli na republiku do Prahy, kde v termínu 13. – 15. června závodili jako jednotlivci ve svých věkových kategoriích.

Jan Zmátlík skončil v kategorii žáci III celkově na 16. místě, když nejlépe zabodoval ve šplhu, kde byl sedmý a v plavání devátý z 22 závodníků.

Lucka Lišková (žákyně IV) zabojovala a i přes zdravotní potíže se celkově umístila na 16 místě z 27 závodnic s nejlepším výsledkem ve sportovní gymnastice, kde skončila desátá.

Slánská dorostenka Eva Müllerová byla celkově čtvrtá z 20 závodnic, když se zaslouženě zastříbřila na krásném druhém místě v atletice a v plavání a ve sportovní gymnastice skončila sedmá.

Všem našim závodníkům patří velká gratulace jak za postup na republikové přebory, tak za velmi dobrou reprezentaci slánského sportu. Poděkování patří všem cvičitelkám a rodičovským pomahatelům v realizačních týmech sokolské všestrannosti. A poděkování patří také městu Slaný, za finanční podporu při nákupu nových gymnastických trikotů, družstvu mladších žákyň.

Sokolska omladina zabodovala