Po župních závodech v plavání nastoupili závodníci slánského Sokola do bojů v dalších kategoriích župních přeborů, jimiž byly šplh, gymnastika a atletika. Z TJ Sokol Slaný se účastnilo 28 závodníků v 8 kategoriích, z nichž nejvíce byla zastoupena kategorie mladších žákyň I (1 – 3 třída) celkem 9 děvčátek.

 

V sobotu 26. dubna proběhly v Kladně závody v gymnastice. Ze Slaného se účastnilo 23 závodníků a domů si odvezli celkem šest medailí. Zlatou Lucie Lišková (žákyně IV), stříbrnou Magdalena Taušová (žákyně I), Pavla Šebestová (žákyně IV), Kryštof Šanda (žák I), Jan Zmátlík  (žák III) a bronzovou Kateřina Šandová (žákyně III).

Ve stejný den se závodilo také ve šplhu a slánští ve stejném obsazení nasbírali dalších šest medailí. Zlatou Jan Zmátlík (žák III) a Lucie Lišková (žákyně IV),  stříbrnou Kryštof Šanda (žák I) a bronzové Magdalena Taušová (žákyně I), Kateřina Šandová (žákyně III) a Pavla Šebestová (žákyně IV).

V neděli 27. dubna se v Kladně závodilo v atletice. Za Sokol Slaný se účastnilo 24 závodníků, kteří si vybojovali celkem devět medailí. Zlatou získali Magdalena Taušová (žákyně I), Jan Zmátlík (žák III), Lucie Lišková (žákyně IV), Eva Müllerová (dorostenka) a Tomáš Náprstek (muž). Stříbrnou medaili přivezli Kryštof Šanda (žák I), Kateřina Šandová (žákyně III) a Klára Ničová (dorostenka) a bronzovou Eliška Silná (žákyně II).

Z kategorie mladších žáků postoupili na republikové závody do Brna (30. 5. – 1. 6.) Magdalena Taušová a Kryštof Šanda.

Z kategorie starších žáků se staly přebornicemi župy Lucie Lišková a Eva Müllerová, které postupují na republiku do Prahy 13. – 15. 6. Jako třetí zástupce nás na republice bude reprezentovat Jan Zmátlík.  Na republiku  postoupila také Kateřina Šandová, která ale ve stejném termínu bojuje na MČR v karate za sokolský Shotokan karate Do Slaný.

Pohár o skokana roku v mladších žákyních naší jednoty (ty které se oproti loňsku nejvíce zlepšily a zároveň splnily oba roky všechny disciplíny všestrannosti) vyhrála Magdalena Taušová, druhé místo Leontýna Valentová a třetí Tereza Chuchmová.

Všichni, kdo bojovali a všichni kdo zvládli všechny disciplíny všestrannosti, zaslouží velkou gratulaci a reprezentantům na republikových závodech držíme palce.

Dana Zmátlíková a Libor Dobner


 

Družstvo mladších žákyň TJ Sokol Slaný