V sobotu 12. dubna 2014 se v Rakovníku konaly župní přebory Sokolské všestrannosti v plavání. Ze Slaného se zúčastnilo 22 závodníků v 8 věkových kategoriích, nejmladší žákyní první třídy Madlenkou Čepičkovou počínaje až po muže Tomáše Náprstka (roč. 1991).  Ten  zároveň pomáhal starším závodníkům zvládnout techniku a nejmladším překonat strach ze skákání z bloků do vody. Všichni bojovali, všichni se proti loňsku zlepšili a všichni bez rozdílu svým kolegům fandili.

Medaile za první místo přivezli: Magdalena Taušová, Eliška Ingrid Veselovská a Tomáš Náprstek, za druhá místa: Leontýna Valentová, Kateřina Šandová, Lucie Lišková, Klára Ničová, Kryštof Šanda a Jan Zmátlík a za třetí místo Pavla Šebestová. Gratulujeme!

„Obě kategorie mladších žákyň jsou tradičně nejvíce početně zastoupeny a získat medaili je při velké konkurenci těžké“, říká cvičitelka Dana Zmátlíková. „Proto jsme pro mladší žákyně letos vyhlásili oddílovou soutěž o „Skokana roku“. Mladší žákyně, která splnila loni i letos všechny disciplíny závodu všestrannosti (plavání, gymnastika, šplh, atletika) a nejvíce se proti minulému roku zlepší, má slíbený pohár. Po plavání k němu mají nejblíže Terezka Chuchmová a Leontýnka Valentová.

V sobotu 26. 4. pokračují závody Sokolské Všestrannosti sportovní gymnastikou a šplhem a v neděli 27. 4. atletikou. Obojí v Kladně.

LiD

Kotel fanynek