Karatisté slánského Sokola, organizovaní pod SKIF CZ (Shotokan Karete do International Federation) se ve dnech 1. a 2. února účastnili mezinárodních závodů pořádaných SKI Itálie ve městě Castel d´Ario Mantova. Zastoupení reprezentací na těchto závodech se téměř blížilo mistrovství Evropy, neboť zde byli zástupci 8 evropských zemí. Ze Slaného do Itálie odjeli Robert Rous, Jan Kárník, Tomáš Fejt a Lucie Klapalová, která v závěru loňského roku získala na Mistrovství ČR v karate mládeže v Havířově 14. – 15. prosince svůj další mistrovský titul.

Naši reprezentanti se účastnili závodů kata, kumite a kumite tým a vybojovali řadu soubojů jak v kata, tak v kumite.

Zlatým hřebem večera byly souboje Roberta Rouse, který svým tradičním pojetím souboje kumite přiváděl nejednoho i daleko mladšího reprezentanta do úzkých. Přesto, že byl hned v prvním zápasu zraněn a utrpěl zlomeninu nosu, vybojoval pak další 4 zápasy. Robert tak více než zaslouženě obsadil druhé místo v kumite Masters.

V kumite týmů dosáhl náš tým ve složení Robert Rous, Jan Kárník a Tomáš Fejt, na 4. místo.

„Velmi milý byl rozdíl od jiných závodů, které jsem zažil,“ řekl po návratu Robert Rous. „Mezi lidmi ani týmy neexistovala žádná nevraživost, ale vzájemný respekt a přátelství. V tomhle se SKIF od jiných asociací značně liší a my jsme rádi, že jsme součást organizace, kde medaile nejsou na prvním místě a kde dlouhodobě vítězí ty lepší z lidských emocí. Po získaných zkušenostech se již těšíme na květnové Mistrovství Evropy, které se uskuteční v Drážďanech.“

Všem našim reprezentantům patří poděkování a velká gratulace.

Libor Dobner

Robert Rous na stupních vítězů.

 

Karatisté v Itálii