V neděli 9. června se v Hradci Králové konalo historicky první Mistrovství České republiky Shotokan Karate – do International Federation Czech Republic (SKIF ČR) do kterého se vedle jiných klubů přihlásil se svojí mládeží i Shotokan Karate – do Sokol Slaný.

Spolu s trenéry Petrem Mráčkem a Michalem Kaiserem odjelo do Hradce Králové celkem čtrnáct závodníků ve věku od sedmi do patnácti let, v kategoriích mladších a starších žáků, dorostenců a dorostenek. Jmenovitě, podle soupisky, to byli: Ondřej Bletterbauer, Kristián Brodský, Jan Košťál, Radek Bletterbauer, David Viktora, Jan Vlček, Michal Kaiser jr., Kateřina Šandová, Marek Kratochvíl, Matěj Šturm, Marek Zůna, Petra Kovářová, Iva Knížková a Jiří Sluka.

Jednalo se o vůbec první soutěž tohoto druhu a slánští karatisté skončili v medailovém výčtu na hezkém čtvrtém místě z šesti účastníků, za prvním SK Karate Spartak Hradec Králové, druhým Nagai – Michi Plzeň a třetím Karate Lions Pardubice.

Celkem 6 stříbrných a 5 bronzových medailí nasbírali slánští borci: Kateřina Šandová 2 stříbrné a 2 bronzové, Michal Kaiser jr. 2 stříbrné a 1 bronzovou, Kristián Brodský a David Viktora po 1 stříbrné a Radek Bletterbauer a Iva Knížková po1 bronzové.

Pro všechny zúčastněné, včetně trenérů, to byla nová, velká, mistrovská zkušenost a za velmi dobrou sportovní reprezentaci našeho města a TJ Sokol Slaný jim patří gratulace a poděkování.