Jarní část nohejbalové 2. ligy ukončili slánští nohejbalisté 22. června porážkou v duelu s TJ Liapor Karlovy Vary B 4:6. Jako nováček soutěže si TJ Sokol Slaný nevede vůbec špatně, z dosavadních 12 sehraných duelů vyšli slánští nohejbalisté 5x vítězně a 7x prohráli. II. ligu ukončí dva zářijové zápasy, za kterými bude Slaný vyjíždět do Zaječova a Tachova. Pochvalu si oddíl zaslouží i za velmi dobrou práci s mládeží, která je výsledky ve svých soutěžích dobrým příslibem slánské nohejbalové budoucnosti.

„Sokolovna je po dobu rekonstrukce pro všechny sporty uzavřena.“ hlásá cedulka na dveřích hlavního vchodu do budovy. Hlavním důvodem je velká rekonstrukce stropu historické, již 116 let staré, velké tělocvičny. Ta je nyní od podlahy až ke stropu vyplněna lešením, v jehož nejhořejším patře, jen dva metry pod stropem již proběhly zednické práce a nyní je opravený strop postupně vymalovává

n. Strop byl naposledy vymalován koncem padesátých let minulého století a rekonstrukci si určitě zaslouží. Bude bílý, bez jakýchkoliv ozdob, tak aby světelnost v tělocvičně byla co největší. Práce by měly být dokončeny ještě v červenci, tak aby po dalších drobných opravách a velkém úklidu mohla sokolovna od září opět sloužit veřejnosti.

Součástí letošních rekonstrukcí budou i další opravy a úpravy zdí a ochozu na kurtech sokolovny.

Řečeno prostě a jednoduše, nezahálíme a snažíme se, aby tento nejstarší sportovní stánek na Slánsku a Kladensku zůstal stále hezký a aby sloužil tělocviku a sportu chtivé veřejnosti i po řadu dalších let.

Za výbor TJ Sokol Slaný

Libor Dobner, starosta TJ