Župní přebory Sokolské župy Budečské se rozjíždějí naplno a slánský Sokol je v nich zastoupen hezkou řádkou svých cvičenců.

Závody odstartovaly 6. dubna župním přeborem Sokolské všestrannosti, závody v plavání v Rakovníku. TJ Sokol Slaný reprezentovalo 29 závodníků v 9 kategoriích, od předškoláků, až po muže.

Slaňáci si nevedli vůbec špatně a přivezli celkem 7 medailí. Tři zlaté vybojovali Magdalena Taušová, Klára Ničová a Tomáš Náprstek, dvě stříbrné – Filip Bečvář  a Veronika Pasičná a dvě bronzové – Alžběta Bartoňová a Lucie Lišková.

Řada našich cvičenců se závodů účastní poprvé nebo skoro poprvé a je to pro ně velká sportovní zkušenost. Na rakovnickém bazénu vládla mezi našimi závodníky úžasná atmosféra, všichni si fandili a radost z vítězství byla nefalšovaná.

V nejbližší době čekají sokolskou omladinu další dva přebory. Prvním bude sportovní gymnastika a špl v sobotu 27. dubna v Kladně a na závěr o den později, v neděli 28. dubna atletika na kladenském sletišti. Držte nám palce!

Při atletické přípravě si slánští sokolíci, s povolením místostarosty Martina Hrabánka,  zasportovali i na novém oválu našeho atletického stadionu, který by se mohl v příštím roce stát hezkým dějištěm dalších sokolských župních a třeba i republikových přeborů. LiD a D.Z.

Sokolská omladina v Rakovníku