V dodatečné kvalifikaci o II. ligu, která se odehrála v sobotu 10. listopadu v Tachově, se střetla družstva, která obsadila v prvním kole kvalifikace druhé nepostupové místo. Mimo domácích (Tachova), to byli slánští Sokolové a Draci z Dalešína.

Slánští Sokolové nejeli s velkými ambicemi, protože v tréninku se zranil nejlepší hráč Martin Vondráček a před kvalifikací onemocněli další dva klíčoví hráči Radoměřský a Hrdina.

První duel ale dopadl pro Slaný nad očekávání dobře: TJ Slavoj Tachov – TJ Sokol Slaný 1:5.

Domácí, v sestavě se dvěma prvoligovými hráči a dalšími, kteří už ligové zkušenosti mají, byli favority, ale nakonec svou roli neunesli. Slaňáci vyhráli první dvojici, domácí druhou, ve trojicích se pak rozhořely nelítostné bitvy, vždy ale s dobrým koncem pro hosty ze Slaného a tak se narodilo první velké překvapení.Slánští nohejbalisté

Po hodinovém odpočinku nastoupili slánští nohejbalisté k souboji s Draky z Dalešína a to v atmosféře, jakou doposud nepoznali. Hosté z Vysočiny si přivezli kolem dvacítky diváků, z nichž zhruba polovina byla vybavena bubny, píšťalami a řehtačkami. Celé čtyři hodiny vytvářeli fanoušci pekelnou atmosféru, kdy nebylo slyšet vlastního slova. Naši ale začali skvěle a celkem jasně uhráli první dvě dvojice – 2:0. Jenže soupeři byli ve trojicích lepší a dokázali srovnat. V singlu nám Beránek přinesl potřebný bod, jenže hosté v následující trojici opět srovnali na 3:3. Pak došlo k rozhodujícímu okamžiku, naše druhá dvojice přehrála tu dalešínskou a tím dostala Slaný před dvojicemi do výhody 4:3. Jenže na nás už se začala projevovat únava a také nedoléčená zranění a další dvojici jsme neuhráli – 4:4.

Vítěze musel určit poslední souboj. Bareš s Beránkem vyhráli první set, ve druhém tahali za kratší konec, ale podařilo se jim srovnat a rozhodující míč byl v jejich režii – 5:4.

Slánští Sokolové se vzepřeli nepřízni osudu, překonali dva velmi kvalitní soupeře i jejich hlasité fanoušky a zaslouženě postoupili do druhé ligy!

Gratulujeme!

J.B. a LiD