Nohejbalisté slánského Sokola, muži B hráli 6. října v Benešově kvalifikaci o postup do krajské soutěže. Díky systému soutěže hráli jediné utkání s pozdějším finalistou TJ Plazy. Prohráli konečným výsledkem 3:5 a v kvalifikaci nepostoupili.

Jakub Beránek dostal na poslední chvíli pozvánku na mistrovství ČR jednotlivců (tzv. singly). Tentokrát se mu nedařilo. Ve skupině se třemi extraligovými hráči dvakrát prohrál 1:2 a jednou Nohejbal Slanýzvítězil 2:0 a ze skupiny nepostoupil.

Muži A vyhráli letošní ročník Krajského přeboru a postoupili do kvalifikace o postup do II. ligy, která se hrála v sobotu 27. října v Žatci.

V kvalifikaci o II.ligu 2013 králi slánští Sokolové proti „B“ týmu extraligového Žatce a vyhráli 5:1. V následujícím souboji podlehli „B“ týmu Karlových Varů 5:1, když proti našim hráčům hráli čtyři hráči karlovarského Áčka a to bylo pro naše nohejbalisty přece jen příliš velké sousto. Druhé místo našim ale zaručuje postup do tzv. dodatečné kvalifikace, kde se 10. listopadu utkají s týmy TJ Tachov a Dalečín. O místě dodatečné kvalifikace se rozhodne v úterý 30. října.

Volejbalistky slánského Sokola si prožívají těžký křest v 1. Krajském přeboru, kam po skončení sezóny 2011ú12 postoupily. Vzhledem k tomu, že plocha slánské sokolovny o nějakých 40 centimetrů od čáry hřiště pod prvním košem v tělocvičně neodpovídá nařízeným rozměrům pro 1.KP, mohou zde naše děvčata pouze trénovat a k mistrovským utkáním dojíždějí do tělocvičny v Doksích u Kladna. V prvních třech kolech vyšší soutěže se jim nedařilo a 6. 10. prohráli v Dobřichovicích s Béčkem 3:0, 3:0, 13. 10. prohrály v Rakovníku s VK 3:0 a 3:1 a 20. 10. nespěly v Doksích v duelu s Příbramí a prohrály 0:3, 0:3. K jejich smůle hrají zápasy se svými soupeřkami velmi vyrovnané, jen ty koncovky se jim zatím nedaří. Důležité je, aby se zatím kompaktní a s chutí hrající družstvo nerozhodilo psychicky a konečně si nějaký ten bodík do tabulky taky utrhlo. To se může stát už v sobotu 3. listopadu, kdy hrají naše volejbalistky v Benešově. Pojďme jim tedy držet palce, ať se dílo podaří.

LiD a J.Beránek

Aktualizováno (Neděle, 11 Listopad 2012 20:06)