Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší

Vyvrcholením příprav na XV.Všesokolský slet v Praze jsou župní slety pořádané jednotlivými župami ČOS.

Slánské sokolské ženy vyjížděly v sobotu 9. června, spolu s ženami Rakovnickými, na sesterskou výpomoc ve skladbě Česká suita na župní slet do Českých Budějovic. Počasí jim ale vůbec nepřálo a celý budějovický slet si od secvičných až po hlavní vystoupení odcvičily v dešti pod širým nebem.

Župní slet naší Budečské župy v Kladně byl díly prozíravosti pořadatelů umístěn pod střechu sportovní haly vedle Sletiště, které by bylo pro tuto příležitost příliš rozlehlé. Také do Kladna přijely vypomoci i další sokolské župy, například Sladkovského, Podřipská nebo Podbělohorská.

V suchu a teple si tak mohlo obecenstvo v přeplněné sportovní hale vychutnat sletové ukázky od slavnostního nástupu až po velkolepé zakončení.  Čestnými hosty sletu byli primátor města Kladna ing. Dan Jiránek, dále poslankyně, místopředsedkyně TOP 09 a kandidátka na post hejtmanky Středočeského kraje paní Helena Langšádlová  a náčelník České obce sokolské bratr ing. Miroslav Vrána.

V úvodu pozdravil zúčastněné starosta župy Budečské bratr Miroslav David a se svými zdravicemi vystoupili čestní hosté. V hlavním programu pak byly předvedeny skladby: Jen pro ten dnešní den (Věrná garda), Muzikantova písnička (rodiče a děti), Ať žijí duchové (rodiče a děti a mladší žactvo), Návštěvníci (mladší žáci a žákyně), Jonatán (mladší žákyně), Dávej ber (starší žáci, žákyně), Nebe nad hlavou (dorostenky, ženy), Česká suita( ženy, seniorky) a Kontrasty (dorost, muži, ženy).

V závěru župního sletu byla velká gratulace zasloužilé župní náčelnici sestře Věře Šaškové, která tento župní slet i slety předchozí nejen řídila, ale pomáhala nacvičit.

Závěrem lze konstatovat, že se župní slet Sokolské župy Budečské v Kladně vydařil a nezbývá než se těšit na republikový XV.Všesokolský slet v Praze, který se uskuteční ve dnech 1.- 6.července 2012.