Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší

Ve středu 11.dubna se slánští Sokolové sešli v Šantánu restaurace Na Střelnici již k dvacáté druhé valné hromadě obnovené Tělocvičné jednoty Sokol Slaný. Po přivítání členů a hostů a po kontrole usnesení z minulé valné hromady přednesl starosta slánského Sokola Libor Dobner v krátké zprávě informace o činnosti TJ a jejího výboru v uplynulém období a nastínil úkoly, které na TJ čekají v nejbližší budoucnosti.

Slánský Sokol je se svojí členskou základnou, čítající 464 platících členů – 220 dospělých a 244 dětí a mládeže – největší tělocvičnou a sportovní organizací na Slánsku a ve své režii provozuje sokolovnu a letní hřiště se třemi kurty pro volejbal a nohejbal. V srpnu letošního roku si slánští Sokolové připomenou 115. výročí otevření slánské sokolovny, nejstarší sportovní budovy v našem regionu a na Slánsku a Kladensku vůbec.

Slánští Sokolové se v letošním roce připravují na XV.Všesokolský slet, na kterém budou zastoupeni hned ve třech skladbách – Jonatán, Nebe nad hlavou a Česká suita. Odbor Sokolské všestrannosti chystá na čtvrtek 10.května od 16,00 hodin Veřejnou cvičební hodinu, kde se vedle ukázek našich gymnastek a malých karatistů slánskému obecenstvu poprvé předvedou i ukázky těchto sletových  skladeb.

Sokol Slaný

Asi největší letošní akcí bude rekonstrukce ohradní zdi letního cvičiště do ulice Fügnerovy a následné rozšíření stávajícího sportoviště. Tělocvičná jednota Sokol Slaný byla na třetí podání vybrána se svým projektem pro grant Přemyslovských Středních Čech, díky kterému může tuto rozsáhlou a náročnou přestavbu realizovat. Práce by měly začít koncem června a skončí v srpnu, tak aby nebyl narušen program míčových soutěží.

Na cestě je také finanční příspěvek města Slaného, bez kterého bychom zřejmě nedokázali zajistit nepřetržitý provoz sokolovny. Ten ale ještě musí projít schvalovacím řízením zastupitelstva.

V dalších vystoupeních byla hodnocena činnost oddílů Sokolské všestrannosti a sportovních oddílů karate, volejbalu a nohejbalu

Od doby nedávné si můžete o slánském Sokole přečíst na nově zřízených internetových stránkách www.sokolslany.cz, které nyní začneme také pravidelně aktualizovat.

Milým hostem valné hromady byl starosta naší Sokolské župy Budečské, bratr Miroslav David, který ve svém vystoupení poděkoval slánským Sokolům za dosavadní činnost a reprezentaci Sokola na župních a republikových přeborech a jako osobní dar předal starostovi slánského Sokola a TJ Sokol Slaný dva výtisky své autorské knížky Prapory sokolských jednot v župě Budečské.

V sobotu 14. dubna začala podzimní část volejbalové sezóny 2012 – 13. V předehrávce prvního dvojzápasu hostily ženy Sokola Slaný volejbalistky Komárova B, které na slánských parketách porazily bez ztráty kytičky dvakrát 3:0.

Podzimní část 1.KP 2012 zahájili vítězstvím také slánští nohejbalisté, kteří při výjezdu do Nového Strašecí vyhráli 3:6.

Naše pozvánka platí pro utkání volejbalu žen 21. dubna v sokolovně Slaný – Tuchlovice, 22. dubna Slaný – N.Strašecí a nohejbalisté hostí v sobotu 21.dubna na kurtech sokolovny Šacung B. Začátky jsou v 9,00 hodin.

Přijďte se podívat!

LiD